iPhone’nun Özelliklerinden Biri MacBook Pro’da

Apple, iPhone’un en önemli özelliğini MacBook Pro’ya taşıyacak. Apple, iPhone ve Mac serisi arasındaki uyumluluğu arttırmayı sürdürüyor. İşte detaylar…

Apple, farklı ürünleri için geliştirdiği bazı özellikleri bir süre sonra diğer ürünlerine de taşıma stratejisini sürdürüyor. iOS’tan macOS’a geçen uygulamalar arasında FaceTime, Siri ve Maps gibi bir çok özellik var. Elbette bu geçişler sadece yazılım anlamında değil bazen donanımsal olarakta gerçekleşiyor.

US-IT-APPLE-IPAD

Bu geçişlerden biri Apple’ın iPhone 5S ile hayatımıza soktuğu Touch ID olabilir. Apple’ın başarılı parmak içi taraması güvenlik konusunda büyük oluşumlar yarattı. Ayrıca Apple Pay gibi ödeme sistemlerinin de önü açıldı. Apple, gittikçe yaygınlaşan Apple Pay’i dizüstü serisine de taşımak istiyor ve sadece bu nedenden dolayı bile Touch ID Mac’lere gelebilir.

Bu iddialar daha öncede gündeme gelmişti. Engadget sitesinde yer alan haberde, Apple’ın yeni nesil MacBook’lara yerleştireceği LED panel üzerindeki güç butonu aynı zamanda Touch ID görevi görebilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir