İphone’da Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?

İOS2un kapalı bir işletim sistemi olmasından dolayı Android gibi silinen dosyaları geri getirme imkanını cihaz üzerinden sunmuyor. Ancak Windows ve Mac için geliştirilen İphone Data Recovery uygulaması ile İphone’da silinen fotoğraf, video, mesaj ve notlar gibi veriler kolayca geri getirilebiliyor. İphone’da silinen verilerin nasıl geri getirileceği bu haberde adım adım yer alıyor.

Bu aşamaya gelmeden önce; İphone Data Recovery uygulaması silinen tüm veriler geri getirme garantisi vermiyor. Ancak yapılan testler sonucunda İphone Data Recovery uygulaması İphone’da silinen verilerin çoğunu geri getiriyor.

VERİLER NASIL GERİ GETİRİLİR?

1. Adım: iPhone Data Recovery uygulamasını buradan indirin ve yükleyin.

2. Adım: iPhone’u Lightning kablo ile bilgisayara bağlayın.

3. Adım: Eğer iPhone’u bağladığınızda iTunes açılırsa; iTunes’u kapatın ve sonraki adımları izleyin.

4. Adım: iPhone Data Recovery uygulamasını açın.

5. Adım: iPhone Data Recovery uygulaması açtığınızda “Next” tuşuna basın ve uygulamanın iPhone’unuzu taramasını bekleyin.

6. Adım: Uygulama tarama işlemini bitirdikten sonra; Rehber, çağrı geçmişi, mesajlar, fotoğraflar, notlar ve Safari geçmişi gibi kategoriler halinde silinen verileriniz listelenecek.

7. Adım: Kurtarmak istediğiniz verileri seçerek “Recovery” tuşuna basıp, iPhone’dan silinen verilerinizi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir