iPhone’da Android Çalıştıran Kılıf!

Geliştiriciler yine sınırları zorlayarak uçuk projelere imza atmaya devam ediyor. Tendigi Engineering tarafından lanse edilen kılıf, iPhone’larda Android çalıştıyor. Peki uzun süre Android kullandıktan sonra iOS’a alışamamış kullanıcıların özellikle ilgisini çekecek olan bu ürün nasıl çalışıyor?

Kılıfın içinde bir LeMaker board mevcut ve bu anakartta 8 çekirdekli, 64-bit mimarili ARM Cortex-A53 işlemcisini barındıran Kirin 620 yonga seti, 2 GB LPDDR3 RAM, 8 GB dahili depolama ve Mali 450 grafik birimi yer alıyor.

iPhone kılıfa geçirildikten sonra bir Lightning kablosu yardımıyla sisteme bağlanıyor. Kılıf içindeki board’da Android Marshmallow yüklü. LeMaker board’u iPhone’a bağladıktan sonra telefonunuzdan Tendigi’nin programını çalıştırmanız gerekiyor.

Bu uygulama iPhone’a bağlı olan board’u tanıyor ve Android işletim sistemini çalıştırıyor. Ancak bu sistem şimdilik pek stabil değil. Board’un gücü emulator işlemi için yetersiz kalıyor. Ayrıca Tendigi iOS uygulaması şuanda gelişme aşamasında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir