iPhone Fiyatlarına TRT Zammı Geldi!

Telefonlara da uygulanması kesinleşen TRT Bandrolü uygulaması iPhone’lara geldi. İşte yeni zamlar sonra şekillenen iPhone fiyatları…

Apple, diğer firmalar gibi çok beklemedi ve yeni uygulamaya geçen TRT Bandrolü sonrası zamları iPhone fiyatlarına yansıttı. TRT Bandrolü uygulaması sessiz sedasız başlatılmıştı. Bunun nedeni internet üzerinden tüm telefonlarda radyo dinlenebilmesi ve TV izlenebilmesi… TRT Bandrolü ile tüm telefonlara yüzde 8 zam uygulanacağı resmi gazetede yayınlanmıştı.

TRT Bandrolü sonrası iPhone’a yaklaşık 150 TL zam geldi. Diğer telefonlara göre zaten oldukça pahalı olan iPhone, daha da el yakmaya devam ediyor.

Zamdan sonra iPhone Fiyatları

TRT Bandrolü uygulaması sonrası iPhone 6S’in fiyatı 3.249 TL olurken iPhone 6S Plus’un fiyatı 3.649 TL oldu. iPhone 6’nin fiyatı 2.729 TL ve iPhone 6 Plus’un fiyatı ise 3.149 TL oldu. iPhone SE ise 2.099 TL’ye yükseldi. Bahsedilen bu fiyatlar iPhone’ların 16 GB kapasiteli olan ürünleri için.

iPhone 6S Plus 128 GB’ın fiyatı ise 4.449 TL oldu ve bu fiyata Türkiye’de şuanda bir MacBook satın alabilirsiniz. Telefon ile bilgisayarın neredeyse aynı fiyatta olması ileri ki dönemlerde ne gösterir bilinmez.

iphone-trt-zam-fiyat

Ayrıca bu fiyatlar sonrası net bir şekilde söyleyebiliriz ki iPhone 7’nin 4.000 TL dolaylarında olması neredeyse kaçınılmaz. Hal böyle olunca iPhone almak neredeyse bir hayal haline geliyor. Apple’ın kısa sürede bu konu ile ilgili bir hamle yapması tüm iPhone severler için en çok beklenen şey olacak gibi…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir