iPhone 7’de Kulaklık Yok

Teknolojinin gelişmesi ile Bluetooth adı verilmiş olan kablosuz bağlantı biçimi zamanla gelişerek kulaklarımıza kadar gelmiş durumda. Bluetooth ile geliştirilen son ürünlerden olan kablosuz kulaklıklar oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Öyle ki hem kulak içi kulaklıklar hem de bilgisayar kulaklıkları bu şekilde kullanmakta. Ancak hala şarj ve bağlantı gecikmesinden ötürü tercih etmeyenler var.

ABD merkezli bir firma olan Apple, elde ettiği bir patent ile bu sorunlara çözüm getirmeyi amaçlıyor. Apple’a ait hem kablolu hem de kablosuz kullanılabilen ve bunlar arasında sorunsuz bir biçimde geçiş yapan kulaklık sistemi şarj için kullanılan çeşitli aksesuarlar ile uyumlu halde üretildi. Bu yeni kulaklık hem analog hem de dijital sinyal gönderebilmekte.

apple-patent

Kulaklıkların kendilerine ait batarya, işlemci bellek ve antenleri olduğu için ses kalitesinde kayıp, aksama yaşamadan hem güç hem de ses aktarımı yapabilmekte.

Ortalarda dolaşan “iPhone 7’de 3.5 mm girişi olmayabilir” gibi ileri sürülen fikirleri daha çok güçlendirir hale getirdi. Eğer iPhone 7 bu kulaklık ile beraber kullanıcılara sunulursa 3.5 mm Audio Jack girişine gereksinim duymadan hem kablolu hem de kablosuz ses bağlantısı sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir