iPhone 7 Yerine iPhone 6SE mi Geliyor?

Apple’ın Eylül ayında iPhone 7 yerine iPhone 6SE’yi tanıtabileceğinin üzerinde duruluyor. Peki Apple neden böyle bir hamle yapacak? Detaylar haberimizde…

Bugüne kadar çok fazla iPhone 7 sızıntısı gördük ve sizinle paylaştık. Son görüntü olmasa da iPhone 7’ye benzeme olasılığı yüksek olan tasarımlar paylaştık. iPhone 6S’in yükseltilmiş versiyonu olarak tabir edilebilecek sızıntılar bir çok kullanıcı tarafından beğenilmemişti. Ancak iPhone 7 cephesinden bugün oldukça çarpıcı bir iddia geldi.

Bilindiği gibi Apple, 4 inç severler için günçlü donanıma sahip iPhone SE modelini tanıtmıştı. Bu model iPhone 5S ile aynı tasarıma sahipti. Hitap ettiği pazarda da oldukça ilgi görmüştü ve görmeye devam ediyor. iPhone 7 sızıntılarının iPhone 6S ile büyük benzerlik göstermesi sonrası Eylül ayında tanıtılacak iPhone’un “iPhone 7” ismini almayacağı gündeme geldi.

Yeni söylentilere göre iPhone 7 yerine iPhone 6SE tanıtılacak. SE’nin tıpkı iPhone SE’deki gibi “Special Edition”un kısaltması olacağı düşünülüyor. Aslında bu şimdiye kadar ki sızıntıların en mantıklılarından biri gibi görünüyor. Çünkü iPhone 7’nin tasarımı için gelen sızıntılara bakıldığında Apple’ın tasarıma yaptığı değişiklikler oldukça küçük. Ancak Apple, ana serilerde tasarımını her daim baştan aşağı yeniliyor.

Bir başka düşünce de bu yıl tanıtılacak olan iPhone’nun iPhone 6X adını alabilecek olması. Çünkü bu sene 10. iPhone tanıtımı yapılacak ve buradaki X rakamının bildiğimiz gibi 10’u temsil edeceği söyleniyor. Elbette her zaman dediğimiz gibi bunların hepsi sadece sızıntıdan ibaret…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir