iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak?

Yılın en çok beklenen telefonu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’un ne zaman çıkacağı ve sahip olacağı özelliklerinin detaylı bir analizini sizin için çıkardık. Detaylar haberimizde…

2016 yılının en çok beklenen telefonlarından iPhone 7 ile ilgili her gün yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Tasarımı konusunda bekleyenlerinde merak uyandıran iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’un Eylül ayında tanıtılması planlanıyor. Bloomberg’in Apple editörü Mark Gurman, iPhone 7 ailesinin 7 Eylül 2016 tarihinde tanıtılacağını belirtti. Apple iPhone 6S’in tanıtımını da Eylül aylarında gerçekleştirmişti.

iPhone-7-Pro

iPhone 7 Özellikleri

Yılın telefonu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’un sahip olacağı özelliklere şöyle bir bakacak olursak; daha kuvvetli işlemci ile iPhone 7 çok daha hızlı olacak. İşlemciler ile alakalı net bir bilgi olmasa da yeni nesil A10 işlemcilerinin kullanılacağı tahmin ediliyor. Ön ve arka kamerada yapılan iyileştirmeler ile kullanıcılara çok daha profesyonel bir deneyim sunacak.

Kulaklıkta 3.5 mm jak olmayacak. Bunun yerine kulaklık girişleri Lightning portundan sağlanacak. Ancak bu değişiklik pek çok iPhone 7 bekleyenleri üzdü. Çünkü aynı anda telefonu hem şarj edebilmek hem de kulaklığı kullanabilmek için ayrı bir aparat kullanmak gerekiyor. Yapılan iPhone 7 yorumları arasında en çok şikayet edilen konu kulaklık konusu oldu.

iPhone 7 ile ilgili gelen bir başka sızıntıda, 16 GB depolama alanının artık iPhone’larda yer almayacağı yönündeydi. Kullanıcısına bir işkence gibi gelen 16 GB’ların artık başlangıç depolama alanı olmaması bir çok kullanıcıyı sevindirdi. Böylece 32 GB başlangıç depolaması olacak.

iPhone 7 Plus’ta çift lens sensörü olacak. Ancak bu sensörün iPhone 7’de yer alıp almayacağı konusunda net bir bilgi yok.

Tasarım konusunda iPhone 6S ile benzer olması bekleniyor. iPhone 7’nin 6S’e göre daha ince olması beklentiler arasında. Renk seçeneklerinde ise bilindik iPhone renkleri dışında Mavi rengin de yer alabileceği konuşulanlar arasında…

Bazı sızıntı sitelerine göre de iPhone 7 Plus isminin kullanılmayacağı yönünde. Artık iPhone 7 Plus yerine iPhone Pro ismi kullanılabilir.

iPhone 6S ile benzerlikleri olduğu kadar gelişmiş bir çok özelliği de bulunan iPhone 7, Eylül ayında piyasada olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir