Intel Mobil İşlemci Üretimine Son Veriyor!

Dünyada en çok tercih edilen işlemci üretim firmalarından Intel, Windows işletim sistemi ile çalışmakta olan tablet ve telefonların bir çoğunda ve Android işletim sistemi ile çalışan Lenovo ve Asus gibi bilgisayar pazarlarında Intel’e yakın çalışma performansı gösteren akıllı cihazların çoğunun işlemci tedarikçisi olmuştu.

Her ne kadar dünyada en büyük işlemci üretici olsa da mobil cihazların donanım sahasına oldukça geç girmiş halde ne yazık ki. Bunu fırsat bilen birçok firma bu açıklıktan ekmek bulmuş halde. Ancak bu açıklıktaki yarışta Qualcomm, Samsung ve MediaTek’i yakalamayı başaramadı. Mobil pazarda aradığı popülariteyi bulamayınca bir açıklama yaparak Atom işlemcilerle ilgili planların iptal edildiği söylendi…

Bu yıl çıkarılması beklenmekte olan SoFIA, Broxton ve Cherry Trail kodlu akıllı cihazlar için tasarlanan Intel Atom işlemciler iptal olmuş oldu, buna bağlı olarak ise Intel’in mobil pazardan işlemcilerini çektiğini ortaya koymakta.

Fakat bu açıklamadan yürütülen tm bu fikirler resmi olarak mobil pazardan çekilmelerine dair açıklama gelmemesi açısından Intel’i hala mobil pazarda tutmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir