Instagram Stories Özelliği Artık Chrome Tarayıcıda!

Instagram’ın deyim yerindeyse Snapchat’ten çaldığı Stories özelliği artık bir eklenti sayesinde Google Chrome tarayıcısında da kullanılabiliyor. Detaylar haberimizde…

Yıllar önce Mark Zuckerberg interneti tamamen Facebook’a dönüştürmek gibi bir hayal taşıyordu. Ancak Facebook’un modasının artık geçmek üzere olduğunu savunan pek çok sosyal medya kullanıcısı var ve bizde bunlara dahiliz. Ama bu durum Facebook’un içerik tüketiminide hala en yoğun kullanılan sosyal ağ olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bunun yanısıra Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi en popüler uygulamaları da bünyesine katarak büyümeye devam ediyor.

gallery-1470260500-instagram-story-2

Son olarak Facebook, Snapchat’i satın almak için bir adım atmış ancak uzlaşma sağlanamamıştı. Bunun üzerine Facebook, Snapchat’i alamamanın hırsıyla neredeyse Snapchat’in “Hikayeler” kısmının aynısının bir kopyasını Instagram’a getirdi. Bu durum Snapchat’in aktif kullanıcı sayısında azalmalara neden oldu.

Durumlar böyle olunca da geliştiriciler durmadı ve Instagram’ı Snapchat’in bir adım ötesine taşıyan Google Chrome eklentisi yazdı. Alec Garica adlı geliştirici, Chrome IG Story isimli bir eklenti geliştirdi ve bu sayede Instagram üzerindeki Hikayeler kısmı instagram.com üzerinde de aktif hale geldi.

Eklentinin stabil olduğunu söylemek pek mümkün değil. Ancak yine de tarayıcısında Instagram’ı kullananlar için bu eklenti önem taşımakta. Eklentiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir