İftarda Acaba Ne Yesek?

11 ayın Sultanı Ramazan geldiğinde hemen her evde akşam iftar için özel birşeyler yapmak üzere planlar yapılır ve iftara acaba ne yesek? soruları eşliğinde kafalarda bir menü planı oluşturulur.

İftarın vazgeçilmezlerinden olan çorba ile başlangıç yapılır ve ana yemekler ile yardımcı yemeklere geçilir. Bütün gün ve üstelik sıcak, uzun yaz günlerinde oruç tutmadan dolayı kan şekeri düşüklüğü oluştuğundan; tatlılara ayrı bir özen gösterilir ve hatta bazı evlerde birkaç tatlı çeşidi birden yapılır.

Her ne kadar insan iftarda içmiş olduğu su ve çorba ile doysa da tatlıya her daim midelerde yer açılır. Ramazan ayının yaz günlerine denk gelmesi nedeniyle ağır tatlılar pek önerilmediğinden, hem hafif hem de yapımı kolay tatlı tarifleri bu zamanlarda adeta bir can kurtarandır. Eskiden eşten dosttan, anneden  alınan tatlı tarifleri yerini teknolojiyle beraber yemek tarifleri veren internet sitelerine bıraktı. Anneden alınan tariflerin hala üzerine bir şey konulamaz ancak yemek sitelerinden alınan tarifleri de arada bir denemekte fayda var. Özellikle acabaneyesek.com isimli internet sitesinde yapımı kolay hem kurabiye tarifleri ( hem tatlı hem tuzlu kurabiye tarifleri ) hem de tatlı tarifleri oldukça çeşitli. İftara tatlı yapmak isterseniz, denemeye değer…

En güzel yemek, kurabiye ve tatlı tarifleri için: www.acabaneyesek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir