Hurda Otomobil Sektörü

Ülkemizde çok fazla gelişim göstermemiş olsa da yavaş yavaş büyük boyutta firmaların çıkmaya başlamasıyla önümüzdeki senelerde atılım yapması beklenen sektör, yurt dışında ise çok büyük bir pazar.

Kaza yapmış ve perte çıkan otomobillerin yeniden ekonomiye kazandırılması her ülkenin ekonomisi için büyük önem taşımakta. Özellikle Avrupa, bu konuda ciddi bir atılım yaptı. Başta Avrupa’nın araba üretici ülkeleri olan İtalya ve Almanya olmak üzere iskandinav ülkelerine kadar çok sayıda ülke, pert otomobil sektörünü oldukça kar getiren ve önem verilen sektörlerden biri haline getirdi.

Bu sektörde, Avrupa’da hizmet veren Türk vatandaşları da mevcut. Danimarka Kopenhag’da hizmet veren http://www.autoskrotning.dk/ firmasının Türk yetkilileri, bu sektörün her geçen gün büyüyen bir sektör olduğunu söylediler. Danca’da Autoophugger diye belirtilen hurda otomobil sektörü, kaza yapan araçların tekrar ekonomiye katılması konusunda devletin de firmaların önünü açmasıyla oldukça cazip bir sektör olacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir