Huawei Özür Diledi!

Huawei, son amiral gemisi P9’u tanıtmak amaçlı bir fotoğraf paylaşmıştı ve bu fotoğrafın P9 ile çekildiğini iddia etmişti. Meğerse o fotoğraf DLSR bir makineyle çekilmiş.

Piyasadaki akıllı telefonlar arttıkça şirketler birbirleriyle yarışmak amacıyla cihazlarının performans bakımından en yüksek donanım ya da yazılımını tercih ederler. Huawei de son amiral gemisi P9’u tanıtmak için Google+ sayfasında bir fotoğraf paylaştı. Elbette paylaştığı bu fotoğrafın P9 ile çekildiğini iddia etti ancak gerçeğin hiçte öyle olmadığı anlaşıldı.

Huawei paylaştığı bu fotoğrafta Huawei P9’un çift Leica kamerasının düşük ışıkta bile mükemmel fotoğraflar çekebildiğini belirtmişti. Android Police ise eşsiz bir detay fark etti ve bu fotoğrafın aslında Canon EOS 5D Mark III ve EF70-200mm f/2.9L IS II USM lensle çekildiğini ortaya çıkardı.

324236

Olay sosyal medyada kısa zamanda yayılınca Huawei paylaştığı fotoğrafı kaldırdı. Bu olayı kabul ederek açıklama yaptı ve özür diledi:

“Son zamanlarda, sosyal kanallarımızda paylaştığımız bir fotoğrafın P9’la çekilmediği vurgulanmıştır. Çekilen fotoğraf, görüntünün daha net görülmesi amacıyla profesyonel bir fotoğraf makinesiyle çekilmiştir. Sizleri yanıltmak gibi bir niyetimiz yoktu, bunun için sizlerden özür dileyerek fotoğrafı kaldırdık.”

Bu olayın insanların güvenini sarstığı bir gerçek. Şirketlerin satış sağlamak uğruna insanları kandırmak gibi bir niyeti olmamalı. Bu açıklama şirketlere bir ders niteliğinde…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir