Hırsızlar Apple Store’a Otomobil ile Girdiler!

Palo Alto’da yer alan Apple Store’da, hırsızlık meydana geldi. Apple Store’a araçla vurarak devasa camı kıran hırsızlar bu yöntem ile mağazadan bir çok ürün çaldılar.

Apple Store, yine bir hırsızlık vakasıyla karşı karşıya… En son Haziran ayında, ABD’de çalışan kılığına giren iki genç, yaklaşık 16.000 dolar değerinde 16 iPhone çalmıştı.

Bu kez, California eyaletinin Palo Alto kentinde bulunan Apple Store soyuldu. Mağazaya girmek için farklı bir yöntem deneyen hırsızlar, mağazanın camına araç ile vurarak devasa camı kırdı ve hırsızlık yaptı.

cy2tg1pusaabxaw

Palo Alto polisinin yaptığı açıklamaya göre, sabah saatlerinde bir SUV ile gelen hırsızlar, Apple Store’un ön camına çarparak, parçalanan bölümden içeri girdiler ve mağazada bulunan cep telefonları ve bilgisayarları topladılar.

Bu hırsızlıkta en dikkat çeken şey ise, hırsızların bir SUV ile hızlı bir şekilde cama çarpmış olmalarına rağmen mağazanın camının askıda kalması oldu. Hırsızların vermiş oldukları maddi zarar henüz tam olarak bilinmiyor. Ayrıca olay ile ilgili 4 kişinin göz altına alındığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir