Google, Kibar Kullanıcısına Teşekkür Etti

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, güzel bir olaya imza attı. Şirket resmi Twitter hesabı üzerinden May Ashworth’e teşekkür etti. Bunun nedeni ise Ashworth’un google üzerinde arama yaparken “Lütfen, Teşekkür ederim” gibi nazik ifadeler kullanması…

google-kibar-arama

86 yaşındaki İngiliz Ashworth yaptığı bir aramada, “Lütfen Roma rakamı ile yazılan bu numaraları MCMXCVIII çevirin, teşekkürler” cümlesini kullandı. Bu durumu göz ardı etmeyen Google, twitter üzerinden teşekkür mesajı yayınladı. May Ashworth’un sosyal medya hesabı bulunmadığından mesajını 25 yaşındaki torunu Ben Eckersley’e ileten google, “Sevgili Ben’in büyükannesi. Umarım iyisinizdir. Dünyada var olan milyarlarca aramadan sizin yaptığınız aramalar bizi gülümsetti. Sorunuzun cevabı da 1998. Biz teşekkür ederiz!” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine 25 yaşındaki torunu büyükannesinin tüm aramalarında bu gibi ifadeleri kullanıdığını gördü. BBC’ye konuşan Ben, büyükannesinin neden böyle ifadeler kullanıdığı sorusuna, büyükannesinin karşısında bir kişi olduğu düşüncesi ile böyle bir davranış sergilediğini belirtti.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir