Google iOS Uygulamasına 3D Touch Desteği

Google iOS uygulaması, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın en gözde özelliklerinde olan 3D Touch’ı desteklemek adına güncelleme başlattı. Uygulama için yayınlanan son güncelleme, kullanıcılara sesli arama, görsel araması ve arama gibi işlevlere kısa yol ikonu üzerinden erişmek adına imkanlar sağlıyor. Güncellemenin getirmiş olduğu diğer yeniliklerin kapsamı ise sadece en yeni iPhone modelleriyle sınırlı değil.

 

 

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın piyasaya çıkmasından sonra pek çok uygulama, 3D Touch özelliğini destekleyecek biçimde güncel hale getirilmişti. Instagram, Skype, Tumblr, Facebook gibi popüler uygulamalar, 3D Touch desteğini fazla zaman kaybetmeden sunmaya başladı. Ve diğer eksik kalan uygulamalar ise yavaş yavaş güncelleniyor.

 

iPhone’a getirilen 3D Touch desteğine ek olarak, iOS 9 ile beraberinde iPad’lere eklenen Slide Over ve Split View gibi özellikler, kullanıcıların daha verimli çalışmasına öncülük etmişti.

 

Google iOS uygulamasına güncellemeyle gelen bir diğer yenilik ise iş yerleri hedeflenerek yapılan aramalarda mekanın en kalabalık olduğu saatlerin gösterilmesi oldu. iOS cihaz sahipleri güncellenen Google uygulamasını iTunes App Store üzerinden indirebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir