Google İnternet Hızınızı Ölçecek

Google, yeni bir işe imza atıyor. Kendi internet hız testi ölçüm aracını geliştiren Google, diğer test araçlarına göre daha basit bir kullanım sunuyor.

İnternet hızımız günlük hayatımızın en önemli  detaylarından biridir. Olası bir yavaşlama durumunda ilk olarak başvurduğumuz bu hız testleri dünya genelinde yaygın olarak kullanılmakta.

Geçtiğimiz ay Netflix fast.com isimli bir internet hız ölçüm aracı ile karşımıza çıkıştı. Bu ölçüm aracı bugüne kadar ki en basit ve hızlı ölçüm aracı idi.

Şimdi de Google, benzer bir hamle ile kullanıcısının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Gelen ilk  haberlere göre Google’ın hız testinin Netflix’in fast.com’undan bile basit bir kullanıma sahip olduğu yönünde.

google

Konuyla ilgili ilk bilgileri ise Akademisyen Pete Myers, Twitter hesabından paylaştı. Bunun ardından Google da destek sayfasından hız testi aracı hakkında daha kapsamlı bilgiler aktardı.

Google, hız testini arama sonuçları içinde çıkaracak. Yani kullanıcı arama motoruna hız testi ve benzeri ifadeler yazdığında Google’ın “hız testini çalıştır” aracıyla karşılaşacak. Kullanıcılar bu sayede hem masaüstünde hem de mobil araçlarında belirtilen hız testi ile saniyeler içerisinde ölçüm yapabilecek.

Saniyeler dememizin sebebi de tamamiyle Google’ın sözleri üzerine… Zira Google, internet hızı ölçüm işleminin yaklaşık 30 saniye süreceği konusunda iddialı. Google’ın bu hız testi aracını kısa bir süre içinde kullanıma açması bekleniyor.

Bizi Facebook’ta takip edin…

Bizi Twitter’da takip edin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir