Google ile Eski Fotoğraflarınızı Dijitalleştirin!

Google, yeni fotoğraf uygulaması PhotoScan’ı duyurdu. Google’ın bu yeni uygulaması eski fotoğraflarınızı dijital ortama aktarmanızı kolaylaştırıyor. İşte detaylar…

Adından da anlaşılacağı gibi bir fotoğraf tarama uygulaması olan PhotoScan, eski fotoğraflarınızı oldukça kolay ve kaliteli bir biçimde dijital hale getirmenizi sağlıyor. Eski fotoğraflarımızı dijital hale çevirmek için kullanılan en yaygın yöntemlerden biri eski fotoğrafların fotoğrafını çekmek. Ancak bu yöntem her zaman kaliteli sonuçlar vermiyor. Çoğu zaman fotoğrafta parlama ya da yansıma oluyor.

google-photoscan

Aslında temelde PhotoScan’de eski fotoğraflarınızın fotoğrafını çekerek dijitalleştirmenizi sağlıyor. Ancak kullandığı teknik sayesinde kendini diğer kamera uygulamalarından ayırıyor. Çekilen fotoğraftaki parlama ve yansımaları en aza indiriyor. Böylece oldukça kaliteli sonuçlar elde etmenize olanak sağlıyor.

Google PhotoScan nasıl çalışıyor?

PhotoScan kullanarak çektiğiniz fotoğrafın üzerinde 4 ayrı daire ortaya çıkıyor. Bu dört daire mavi hale gelene kadar kamerayı dairelerin üzerinde bekletiyorsunuz. Bu esnada uygulama 4 ayrı fotoğraf daha çekiyor ve bu fotoğrafları temel olarak fotoğrafın son halini hazırlıyor.

Ayrıca PhotoScan ile çektiğiniz fotoğraflar Google Fotoğraflar servisinde saklanıyor ve dolayısıyla da Google Fotoğraflar yüz tanıma, kolaj oluşturma gibi özelliklerini de kullanabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir