Google Haritalar’a Yeni Güncelleme

Popüler navigasyon uygulamalarından biri olan Google Haritalar, iOS işletim sisteminde güncellendi. Bu yeni güncelleme ile çoklu rota özelliği geldi. Peki bu özellik ne işe yarıyor?

Akıllı telefonların vazgeçilmez navigasyon uygulamalarından biri olan Google Haritalar için iOS işletim sistemlerinde yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile bilgisayarlarda uzun bir süredir kullanılan çoklu rota özelliği akıllı telefonlara da eklenmiş oldu. Güncelleme öncesi Google Haritalar’ı kullanırken, bulunduğunuz konumu ve gitmek istediğiniz yeri seçerek yönlendirmeler alıyordunuz.

maps-iphone-her0-1469833513

Ancak bu durum özellikle kurye gibi birden fazla konuma gitmek zorunda olan kullanıcılar için her seferinde gidilmek istenen yeri işaretlemek durumunda bırakıyordu. Çoklu rota ile ise artık gitmek istediğiniz farklı noktalar için en uygun yol güzergahını tek seferde alabiliyorsunuz.

Ayrıca bu yeni güncelleme sayesinde Google Haritalar’da bulunan hatalar büyük oranda giderilmiş. Uygulamanın güncel versiyonuna App Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir