Google, Anvato’yu Satın Aldı

Google, online video konularında yenilikçi uygulamaları ile tanınan Anvato’yu sayın aldı. Peki Google bu yeni oyuncağıyla ne yapacak? İşte detaylar…

Google, geçtiğimiz günlerde Paris merkezli Moodstocks adlı firmayı renklerine katmıştı. Bu şirket, nesnelerin tanıtılması ve makine öğrenimi konusunda yazılımlar geliştiriyor. Google bu hamleden sonra bir alım daha gerçekleştirdi.

2007 yılında Alper Turgut tarafından Silikon Vadisinde kurulan Anvato, artık Google’un… Anvato’nun resmi sitesinde yer alan açıklamada, bundan sonra Anvato’nun Ar-Ge faliyetlerini Google Cloud Platform ekibi dahilinde devam edeceği belirtildi.

Anvato şunda halihazırda Univision, Scripps Networks, Fox Sports, Media General ve NBC Universal gibi dünya devleri ile çalışıyor. Online video konusunda yenilikçi fikirlerini bundan sonra Google bünyesinde geliştirecek.

google-is-buying-anvato

Kurulduğu günden bu yana başarılı bir grafik çizen Anvato, 2010 yılında “2010 Frost & Sullivan Global Inovasyon Ödülü”ne layık görülmüştü. Şiret, TV yayımcılarına, yayıncılara ve reklam verenlere en iyi canlı yayın hizmeti veriyor. Ayrıca talebe bağlı olarak video yönetim, analiz, dağıtım ve medya takip sistemleri konusunda da hizmetler mevcut.

Söz konusu satın alıma ilişkin Google’un ne kadar ödeme yaptığı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir