Google Adwords Reklamlarının Firmalara Etkisi

Google reklamları, günümüzde markaların ürün ve hizmetlerini dijital dünyada başarıyla pazarlayabilmeleri için olmazsa olmazlardan birisidir. Milyonlarca kişiye aynı anda görüntülenebilen bu reklamlar sayesinde markaların hedefledikleri satış rakamlarına ulaşabilmeleri hiç de zor değildir. Google Adwords reklamları sayesinde marka sahipleri, farklı reklam alanlarına yığınla para dökmelerine gerek kalmadan oldukça düşük fiyatlandırmalar üzerinden çok daha fazla sayıda kişiye erişebilir ve böylece oldukça kar elde edebilir.

Bütçesini kontrol altında tutmak isteyen ve bunu yaparken de piyasada yer alan rakiplerinden geride kalmamayı arzu eden her marka için ideal reklam araçlarından olan Adwords reklamları ile Google üzerinden yapılan arama sonuçlarında üst sıralarda gözükebilmek ve böylece potansiyel müşterilerle kolaylıkla etkileşime geçebilmek mümkün olmaktadır.

Adwords Reklamları ile Daha Fazla Kazanın

Yapılan araştırmalar, Türkiye’de aktif olarak internet kullanan kişi sayısının toplam nüfusun yarısından fazlasına tekabül ettiğini göstermektedir. Yine aynı araştırmalarda internet kullanıcılarının yüzde 80’inin herhangi bir ürün ya da hizmeti satın almaya karar vermeden önce internette arama yaptığı tespit edilmiştir. Bu durum da internetin markaların müşterilerine ulaşabilmeleri için ne kadar önemli bir konumda bulunduğunu aslında bizlere net bir şekilde kanıtlayabilmektedir.

İnternet ortamında yapılan aramaların her geçen gün artmaya devam etmesine bağlı olarak arama sonuçlarının da çoğalması, markaların müşterilerine ürün ve hizmetlerini tanıtabilmelerini zorlaştırmakta ve pek çok marka için müşterilerine nasıl en etkili şekilde etkileşim kurabileceği sorusunu doğurmaktadır.

Bu sorunun yanıtının ise gelişen internet dünyasının ve ünlü arama motoru Google’ın insanlığa bir armağanı olan Google reklamları olduğu söylenebilir. Adwords ile markaların belirledikleri hedef anahtar kelimeler üzerinden yapılan aramalarda rakipleri arasında ön plana çıkabilmeleri ve böylece satışlarını yükseltebilmeleri mümkün olabilir.

Kısacası, Google Adwords reklamları ile markalar, satın alma ihtimali yüksek potansiyel müşteriler edinebilir ve onların ilgisini çekecek kalitede reklamlar yayınlarken bir yandan da marka bilinirliklerini arttırabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir