GM 8 Üzerinde WhatsApp ve Instagram Hatası

Türkiye merkezli olan akıllı telefon üreticisi General Mobile, geçtiğimiz aylarda GM 8 modelindeki telefonu tanıtmıştı. Bu yeni modelin en önemli özelliği Android One programına dahil olması ve uygun fiyata 18:9 oranında bir ekrana sahip olması yer alıyor.

Telefona alınan son güncellemenin ardından WhatsApp ve Instagram üzerinde bazı sorunların görüldüğü belirtildi. Bu konuyla ilgili sorunlar sosyal medya üzerinde şikayet edildi. Güncelleme olmasının ardından GM 8 kullanıcıları, Instagram’a girmeye zorlandı ve WhatsApp’da dosya gönderimi hatası ve durum paylaşımlarına bakamama gibi sorunların görüldüğü belirtildi. Bazı kullanıcıların Instagram ve WhatsApp’a girerken “uygulama durduruldu” hatası aldıkları belirtildi.

GM 8 SORUNU NASIL ÇÖZÜLEBİLİR?

Bu sorunlarla ilgili olarak aşağıdaki yöntemlerin denenmesi halinde sorunların çözülebileceği belirtildi. Ancak kesin yöntemler olmadığı da eklendi.

  • Google Play Store’a giriş yapıldıktan sonra WhatsApp uygulamasında yeni güncelleme olup olmadığı kontrol edilip, varsa bu güncellemenin yapılması gerektiğini belirtildi.
  • Ayarlar>Uygulamalar>Tüm Uygulamalar>WhatsApp bağlantı cihazından veriler açılacak ve burada “Verileri ve Ön Belleği Temizle” işlemi gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir