Gear Fit 2 ve Gear IconX tanıtıldı

Samsung ikinci nesi giyilebilir fitness takip cihazı Gear Fit 2’nin duyurusunu yaptı. Modern görünümü ile göz dolduran bu yeni ürünle birlikte Gear IcoX kablosuz kulaklığın da duyurusu yapıldı.

Gear Fit 2 Özellikleri

Bileği kavrayan oval bir yapısı olan Gear Fit 2 benzerlerine göre daha küçük bir ekrana sahip. Ama bu sizi yanıltmasın çünkü yeni ürünün ekranı Super AMOLED ekran ve yüksek çözünürlüklü… Gear Fit 2’nin 1.5 inçlik ekranı 216 x 432p çözünürlük sunuyor.

samsung-gear-fit-2-1

512 MB RAM kullanan Gear Fit 2, 1.0 GHz hızında çift çekilrdekli bir işlemci kullanıyor. İşletim sistemi Tizen olan cihazın 4 GB dahili depolama alanı var.

En önemli ayrıntı ise pil… Samsung’a göre 200 mAh büyüklüğündeki söz konusu pil 3 gün kullanım, 5 gün ise bekleme süresi sunuyor.

1,5 metre su altında 30 dakika kadar çalışabilen cihaz Android 4.4 ve üzeri tüm cihazlar ile uyumlu çalışacak.

samsung-gear-fit-2

 

10 Haziran’da satışa sunulacak olan Gear Fit 2’nin fiyatının 180 dolar olacağı açıklandı. Cihaz siyah, mavi ve pembe renk seçeneklerine sahip olacak.

Gear IconX Özellikleri

Samsung’un ikinci olarak tanıttığı yeni ürünü Gear IconX Bluetooth kulaklığa gelecek olursak, cihaz, 4 GB dahili depolamaya sahip olacak. Samsung’un egzersiz uygulaması s Health ile sekronize olacağı duyurulan kulaklık, sesli komutlar ile yaptığı aktivite hakkında kullanıcısına bilgi veriyor.

samsung-gear-iconx-1

Android 4.4 üzeri ve en az 1.5 GB RAM’e sahip cihazlar tarafından desteklenen kullaklık, yaklaşık 1000 şarkı saklayabiliyor. Geat IconX su sızıntısına karşı dayanıklı.

Fiyatı henüz açıklanmayan ürünün yılın üçüncü çeyreğinde raflarda olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir