Galaxy Note 7 İçin Dönüş Tarihi Kesinleşti!

Samsung’un sorunlu telefonu Galaxy Note 7 tekrar piyasaya çıkıyor. Detaylar ve çıkış tarihi haberimizde…

Kısa bir süre önce yaşadığı pil problemi yüzünden geri çağrılan Galaxy Note 7 tekrar sahalara dönmeye hazırlanıyor. Dünya genelinde yaşanan bir çok patlama olayından sonra Samsung, tüm Galaxy Note 7’leri geri çağırmıştı. Şarj esnasında aşırı derecede ısınması sonucu patlayan Galaxy Note 7, bu hata yüzünden büyük yankı uyandırmış ve hatta uçaklardaki anonslarda dahi yer almıştır.

Note 7 ne zaman tekrar satışa sunulacak ?

Güney Kore’de yarın tekrar satışa sunulması beklenen Galaxy Note 7 için Avrupa çıkış tarihi ise 28 Ekim şeklinde. Samsung, cihazların geri toplanmasının bu tarihlere kadar tamamlanacağına vurgu yaptı ve 28 Ekim itibariyle Avrupa’daki müşterilerinin yeni ve “elbette” güvenli bir telefon alabileceklerini duyurdu.

galaxy_note_7_kalem

Samsung ayrıca yaptığı açıklamada eline ulaşan cihazlarla ilgili bilgi de verdi. Samsung’a göre Avrupa’daki Galaxy Note 7’lerin %57’si değişim programının ilk haftasına firmaya gönderildi. Bu kullanıcıların %90’ı güvenli bir Note 7 için beklerken %3’lük bir kısmı ise tercihini başka Samsung cihazlarından yana kullandı. Geriye kalan %7’lik kesim ise para iadesi talebinde bulundu.

Samsung, bu olay sonrası Galaxy Note 7 kullanmak istemeyen kullanıcıları için S7 ile değişim imkanı sunmuştu.

Türkiye’de satış ne zaman yeniden başlayacak ?

Samsung Türkiye, tekrar satış ile ilgili herhangi bir açıklama yamadı ancak tahminler Galaxy Note 7’nin Avrupa ile birlikte Türkiye’de de satışa sunulacak olması yönünde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir