Facebook Messenger’ın Yeni Özelliği

Facebook’un mesajlaşma bölümü için üretilmiş olan Messenger adlı uygulama, kendi başına bir iletişim aracı olarak görülmekte ve kullanılmakta. Bunu bir kaç adım daha ileri götüren firma, daha etkin ve canlı bir hizmet olma yolunda ilerlemekte. Kazandırılan yeni özellik biraz şaşırtıcı olmak ile birlikte kolaylıkta sağlamakta.

Messenger Codes şeklinde isimlendirilen bu yeni özelliğin esas işlevi, Snapchat’te kullanıldığı gibi kendilerine özgü bir kod elde etmelerinn ardından kameraya tarattıktan sonra kolaylıkla bulacaklar. Bu sayede hem telefon, mail ya da Facebook’a ihtiyaç duymaksızın mesajlaşma uygulaması üzerinden arkadaş olabilecekler.

messenger

Facebook bununla birlikte insanlar ile paylaşılan özelleştirilmiş bağlantı seçenekleri de sunulacaktır. Bu özellik ise daha çok iş yeri olan insanlara yönelik gibi duruyor. Sebebi ise, belirli bir iş yerinin bağlantısına tıklanmasının ardından iş ile ilgili konuşmanın başlayacak olması.

Ayrıca kişiselleştirilmiş olan bu linkler, herhangi bir isme bağlı olmadan doğrudan aranan kişi ile konuşmaya başlatma konusunda yardımcı olacak.

messenger-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir