Facebook Messenger Veri Tasarrufuna Geçiyor

Sosyal medya devlerinden biri olan Facebook, son zamanlarda veri tasarrufu konusunda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Günümüzde sosyal medya kullanımının artması, internet paketlerinin kullanımını arttırdı. Ancak uygulamaların önemli miktarda veri harcıyor olması çoğu kez internet paketlerimizi bitiriyor ve ek paket seçeneklerine gidiyoruz.

Hal öyle olunca sosyal medya devleri de veri tasarrufu için çalışıyor. Facebook, bu konuyla ilgili yeni bir yöntem deniyor. Facebook, sohbet uygulaması Messenger için Android cihazlarda “veri tasarrufu” modunu deniyor. Android cihaz kullanan insanların çoğu da Ayarlar sekmesinde bu seçeneğin göründüğünü belirtti.

facebook-veri-tasarrufu

Data Saver (Veri asarrufu) olarak gözüken bu özellik sayesinde bant genişliği tüketiminde tasarrufa gidiliyor. Ayrıca otomatik fotoğraf ve video indirme de durduruluyor. Böylece Facebook Messenger sizin izniniz olmadan fotoğraf ve video indirimi yapmıyor. İndirmek istediklerinizi de üzerine tıklayarak kolaylıkla görebilirsiniz. Bu şekilde gereksiz yere her şeyi indirmeyerek aylık kotanızan tasarruf edebileceksiniz. Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzda ise otomatik indirme seçeneği açık olacak.

Facebook Messenger için veri tasarrufu seçeneğinin testlerinin ne zaman biteceği henüz bilinmiyor ancak başarılı olursa bir çok kullanıcıyı sevindireceği kesin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir