Facebook Çevrimdışı Video Özelliğini Test Ediyor

Facebook, çevrimdışı video özelliğini test ediyor. Facebook, yeni özelliğinin test aşamalarını ilk kez Hindistan’da deneyecek.

1.59 milyar kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook, mobil internet erişiminin sorunlu olduğu bölgeler için yeni bir özellik ortaya çıkarıyor. “Çevrimdışı Video” adını verdiği bu özellik ile Facebook kullanıcıları, Wi-Fi bulunan bir yerde kaydettikleri videolarını, mobil internetin sınırlı olduğu yerlerde Facebook üzerinden izleyebilecek.

Facebook’un bu yeni uygulamayı ilk olarak dünyada internet erişimi onusunda en problemli ülkelerden biri olan Hindistan’da denemesi bekleniyor. Böylece Facebook’un bu yeni uygulamada internet erişimi sınırlı olan bölgelere odaklanmak istediği açığa çıkıyor.

facebookcevrim1

Uygulamanın “Haber Kaynağı” algoritmasına eklenecek bir özellik yardımı ile uygulama bünyesinde yer alan videolar çevrimdışı izlenebilecek. Kullanıcılar Wi-Fi bulunan bir ortamda indirdikleri videoyu, kapsaması az olan bir internet erişiminde de izleyebilecek. Facebook ayrıca bu özellikte reklamların yer almamasını da sağlayacak.

Facebook’un Çevrimdışı Video özelliğinin dilerlerse yayıncılar tarafından kapatılabileceği de duyuruldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir