Erkeklerin Sakal Hakkında Bilmesi Gerekenler

Her erkek, sakallarını sever. Az veya çok sakal bırakmak, erkeğin görüntüsünde olumlu etkiler yaratır. “Erkeğin makyajı” olarak nitelendirilen bu durum, kadınların abartması değildir. Sakal, bir erkeğin görünümünde daha karizmatik, daha güçlü bir yapı oluşturur. Ancak bu olumlu etkilerin meydana gelebilmesi için öncelikle sakalların bakımlı olması ve doğru adımlar izlenmesi gerekmektedir. Erkeklerin sakallarla ilgili bilmesi gereken bazı özel bilgiler vardır. Bu bilgilerden yola çıkarak kusursuz bir sakala sahip olunabilir. Böylece çekici, seksi ve güçlü bir görünüm oluşturmak oldukça kolay olacaktır.

Öncelikle sakal konusunda bir erkeğin kendisine 6-8 hafta arasında zaman vermesi gerekir. Bu zaman içerisinde sakallarla uğraşılmamasında fayda vardır. Böylece durumu akışına bırakmak ve bunu da avantaja çevirmek mümkün olur. Çünkü eğer ortada uğraşılacak kadar sakal yoksa, uğraş sonucunda oluşacak güzel bir etki de yok demektir. Bu nedenle bir erkek sakallarının kendine gelmesi, uzunluğunu kazanması için zaman tanımalıdır. Çünkü bu bir anda olabilecek bir şey değildir. Bu süre içerisinde etrafta insanlara garip gelebilir hatta kadınların sizden uzaklaşmasını üzüntüyle izleyebilirsiniz. Ancak vazgeçmemekte yarar var.

Sakalların üzerinde oynama yapılabilecek bir boyuta gelmesinin ardından her erkek, bir tarz bulmalı ve bu tarz doğrultusunda kararlar almalıdır. Bir sakal tarzının belirlenmesi demek, artık nasıl görünmek istediğine karar vermek demektir. Sakal tarzı denince akla gür ve uzun sakallar gelmemelidir. Dudak ve çene üstünde bırakılan incecik sakallar da bir sakal tarzıdır. Gür sakallı bir görüntü de aynı şekilde. Hangi model seçilirse seçilsin istikrarlı olunması gerekir. Çünkü sakalla gereksiz yere uğraşmak ve modeli hakkında karar verememek, yeniden 6-8 hafta önceki duruma dönülmesine neden olabilir.

Sakal Bakım Ürünleri

Sakallı erkeklerin pis görünüme sahip olması demek, onları çekici yapmaz. Birçok kadın, pis bir erkeğin sakalıyla ilgilenmez. Bu nedenle erkeklerin sakallı ama temiz bir görüntü çizmesi gerekir. Özellikle sakal bakımı konusunda dikkatli olunması gerekir. Hangi tarz seçilirse seçilsin, sakal ile uğraşmak gerekecektir. Tamamen sakal bırakan kişilerin bile gözlerinin altına kadar sakallı olmasına gerek yoktur. Bu hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Bir erkeğin sakal konusunda nasıl bir tarz belirlerse belirlesin, mutlaka sakalına bakım uygulamalıdır. Bu bakımdan kastedilen ise, yıkama ve kurutma gibi durumlarda dikkatli olunması. Sakalların bakımlı ve gür olması için sakal yağı kullanılması, temiz ve düzenli görünmesi gelmektedir. Ayrıca sakal ile ense kıllarının bir alakası olmadığını da belirtmekte fayda vardır. Daima saç ve ense traşı düzgün yapılmalıdır.

Bazı erkeklerin kaçındığı ancak sakalların için yapılması gereken bir durum da jilet kullanılmasıdır. Dağınık sakalların düzeltilmesi için traş makinelerinin kullanımı çok daha pratiktir. Böylece sakala istenen şekilde verilebilir ve bu makinelerin kullanımı daha kolaydır. Ancak temiz ve cilalı bir görüntü için traş makineleri değil, jilet kullanılması gerekir. Üstelik sakalının gür çıkmasını isteyenler de sakalını bu şekilde traş edebilir.

Erkeklerin, bakım konusunda kadınlar kadar bilgili olmadığı bilinse de, günümüzde yavaş yavaş erkekler için de birçok farklı bakım ürünü üretilmektedir. Bu üretimler sonucunda erkekler de kendilerine daha fazla bakmaya başlamıştır. Önyargılar çok fazla olsa da, bakımlı olmak demek erkeklikten ödün vermek demek değildir. Her insan temizliğine ve bakımına özen göstermelidir. Özellikle sakallı erkeklerin, tıpkı kadınların saçlarına baktığı gibi bakmaları gerekir. Böylece daha güzel bir görüntü oluşur. Sakallar için üretilen sakal bakım ürünleri kullanılarak, gür, temiz, kolay şekil alan ve kepeksiz sakallar elde edilebilir. Siz de sakalınızla ilgili profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyor ve bu sakal ürünlerinden satın almak istiyorsanız www.sakalbaba.com adresinden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir