En Başarılı Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigara bağımlısı insanlar sigaranın nasıl bırakılacağı konusunda pek çok farklı yöntemler denemektedir. Bırakılması oldukça zor olan bu alışkanlığın, insan vücudunda çeşitli sorunlar oluşturması ve sağlığı tehdit edici önemli unsurlar barındırması nedeniyle farklı yöntemler kullanılarak bırakılması istenmektedir. Bu nedenle de farklı yöntemler ortaya çıkmıştır. Her insan kendi bünyesine ve isteğine uygun bir yöntem ile bu kötü alışkanlığından kısa sürede kurtulabilmektedir. Bu yöntemler arasında en başarıları ise aşağıdaki gibidir:

 

Akupunktur: Akupunktur tedavisine gidilmeden 12 saat önceden itibaren sigara içilmemesi gerekiyor. 2 veya 3 seans uygulamasının ardından sigara bıraktırılabiliyor. Özellikle bağımlılık düzeyinde yükseklik görülenler için 3 seanslık bir uygulama gerekiyor. Seans aralarında ise 2-3 gün süre konuluyor. Tedavi ücretlerinin 200-250 TL’den başladığı ve %90 oranında başarı sağladığı biliniyor.

 

Hipnoz Yöntemi: Bazı insanlarda sigara bağımlılığı bilinçaltına yerleşmiş ve aynı zamanda da otomatikleşmiş bir bağımlılık olarak görülmektedir. Bu nedenle hipnoz yöntemi insanların bilinçaltlarına girerek bu bağımlılıktan kurtulmalarını sağlar. Sık tekrarlanan her düşünce ve davranış bilinçaltında bir yer edinmektedir. Bu nedenle hipnoz yönteminin bilinçaltına ulaşarak başarı sağladığı görülmektedir. Sigara içmeye neden olan bazı durumlar bilinçaltından hipnoz yöntemi ile silinebilir.

 

Allan Carr: Günde beş paket sigara içen Allan Carr tarafından geliştirilen yöntem de sigara bırakmak isteyenlerde başarı sağlayan yöntemler arasında yer almaktadır. Bu yöntemde bir gün içerisinde 6 saatlik bir psikoterapi uygulanmaktadır. Seans sırasında aralarda sigara içilmesine izin verilmektedir. Ancak üçüncü aşamada son sigaranın içildiğini belirtiyorlar ve eğer 3 ay içerisinde sigarayı bırakamadıysanız tüm ücret geri iade ediliyor.

 

Tek Seanslık Biorezonans: Biorezonans olarak adlandırılan yöntemde 45 dakikalık bir seans yapılıyor. Bağımlı kişi, her zaman içtiği sigaradan 2 tane merkezde içiyor. Daha sonra bu sigaralardaki frekans izleri saptanıyor ve bu izlerin vücuttan temizlenmesi sağlanıyor. Biorezonans sonunda kişilerin sigara içme arzularında birtakım azalmalar görülüyor.

 

Elektronik Sigara: Sigara bağımlılarının birçoğu dudak tiryakisi olarak adlandırılan sınıfa giriyor. Bunun için özellikle kalem şeklinde üretilen elektronik sigaralar, kişilerin psikolojilerinde sigara içiliyor hissi yaratıyorlar. Duman yerine buhar çıkaran ve aynı zamanda içerisindeki nikotin derecesi ayarlanılarak sigaranın yavaş ve sağlıklı bir şekilde bırakılmasını sağlayan bu cihazlar, joyetech markası ile tüm dünyada yaygın olarak kullanılıyor.

 

Elektronik sigara ve modelleri için www.joyetechtr.com adresinden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir