Emojilerin Fiziksel Klavyesi

emoji_klavye_uretildi_3Yeni nesil android cihazlarda mesajlaşırken kullandığımız duygusal ifadeler olarak çevirebileceğimiz emojiler her alanda popüler hale geldi. Oyunlar, video konseptleri, mesajlaşma ve hatta dekoratif olarak bile hayatımızda yer almış bulunmakta. Üretici firmalar da bunun farkında olmalı ki, yeni emoji tasarımları tasarlayıp uygulamalara dahil etmekte. Bunun en yakın örnekği Apple firmasının iOS 9.0 güncelliği ile bizlere 184 adet emoji sunmuştu.

 

Bu tarz bir hamlenin Google cephesinde gelişeceği kuşkusuz… Geride bıraktığımız günlewrde Android yöneticilerinden Hiroshi Lockheimer, twitter üzerinden resmi olarak duyurmuştu.

 

 

 

Whatsapp, Messenger gibi popüler mesajlaşma uygulamalarında bu tarz ifadeleri fazlasıyla kullanıyoruz. Android ve iOS gibi işletim sistemlerine ait klavyelerde veya başkaları tarafından programlanan emoji klavyeler tarafından oldukça sık bir şekilde karşımıza çıkmakta. Fakat bunlara rağmen bilgisayar klavyelerinde yer almamakta. Bu klavyelerde emojilere ulaşabilmek için farklı bir sekmeye geçiş yapmak zorunda kalıyoruz. O kadar çok emojiyle karşılaşıyoruz ki, bu bölümde bile emojilerin kategorilere ayrıldığını görüyoruz.

emoji_klavye_uretildi_2

Bu kategorilendirme hala işinizi zorlaştırıyorsa bu Emoji klavyeler tam sizin için. Standart, Plus ve Pro olmak üzere üç farklı model şeklinde satışa sunulan emoji klavye; Windows 10, Mac ve iOS 9 işletim sistemiyle uyumlu çalışıyor. Mobil cihazlara Bluetooth ile bağlantı sağlanıyor.

emoji_klavye_uretild

Q klavye düzeninde tasarlanılan klavyeler; 47 karakterden oluşan Emoji Keyboard 50$, 94 karakterden oluşan Emoji Keyboard Plus 75$ ve 120 karakterden oluşan Emoji Keyboard Pro 100$.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir