DualShock 4, Artık PC’lerde de Kullanılabilecek

PlayStation’ların vazgeçilmez kontrolcüsü DualShock, PC oyuncularının da yüzünü güldürmeye geliyor. İşte detaylar…

PC ve konsol oyuncularının çatıştığı en önemli konu cihazların kontrolüdür. PC oyuncuları bilirler ki bazı oyunlar gamepadle çok daha eğlencelidir. Maç, dövüş ve yarış gibi simülatörler içinse “kol”lar vazgeçilmezdir.

Bilgisayarlar için birçok gamepad mevcut. Xbox’ın kolları PC’ler ile tam uyumlu olarak çalışarak kullanıcısını mutlu ediyor ancak PlayStation için aynı durum söz konusu değil. Hal böyle olunca PC oyuncuları, bilgisayarlarında Sony’nin DualShock kollarını çalıştırmak için resmi olmayan bazı üçüncü part yazılımlara ihtiyaç duyuyorlardı. İddialara göre bu gibi uğraşların artık sonu geldi.

dualshock-4

Sony, DualShock 4’ü PC’lere getirmek için çalışmalara başladı. CUH-ZWA1U ürün kodu ile bir başvuru yapan Sony’nin bu başvurusu kablosuz bir adaptör için. Ürünün CUH kısmı ise bize bu başvurunun PS4 ile ilgili olduğunu söylüyor. Buradan yola çıkarak belki de bunun PC’lere bağlanabilmesi için kullanılacak bir USB ya da benzeri bir aygıt olduğunu söyleyebiliriz.

Elbette bu durum sadece söylenti. Bunların hepsi bir yanılgı ya da abartma da olabilir. Ancak gerçek olması tüm PC oyuncularını oldukça memnun edecek gibi…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir