Çin’den Ürün Getirme ve Avantajları

Çin’den Ürün Getirmenin En Cazip Yanı: Yüksek Kar

Dünya’da vergi ve üretim masraflarının sürekli olarak artması nedeniyle her anlamda uygun fiyat imkanı bulunan Çin’den ürün getirmek talepleri hızlı bir şekilde artış göstermeye devam etmektedir. Ülkemizde ise her anlamda Çin’den ürün sağlamak için en büyük nedenler içerisinde de gene aynı neden öne çıkmaktadır: Çin’de üretilen malların oldukça uygun fiyatlı olması ve satıldığında yüksek derecede kâr bırakması. Aslında yurt dışından ürün getirmek genel anlamda göze oldukça zor gibi görünse de o kadar zor olmamaktadır. Çeşitli siteler aracılığı ile beraber kargo ücreti ödemeden her zaman piyasa fiyatının yarı fiyatına ya da dörtte birine ürünleri kullanmak üzere hemen Türkiye’ye getirebilme imkânınız bulunmaktadır. Ürünleri kendiniz getirebileceğiniz gibi nakliye gibi aşamalarla uğraşmamak için aracı firma yardımı ile de alabilirsiniz. Ülkemizdeki ürün satın alan Trading firmaları bu konuda destek vermeye devam etmektedir.

Güvenilir Tedarikçilere Ulaşın

Çin’den ürün getirmek için bu koşullar içerisinde yapmanız gereken ilk ve en önemli şey güvenilir bir üretici veya tedarikçi bulmalısınız. Ürün konusunda her zaman gerekli bilgileri almanız gerekmektedir. Eğer bireysel kullanım adına ürün getirmek için bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta 100€ fiyatını aşmamanız gerekmektedir. 100 Euro fiyatını aşan ürünler içerisinde gümrük vergisi ödeyebilirsiniz. Yüklü miktarda mal istemeniz durumunda ürünlerin CE sertifikası bulunup bulunmadığına bakmalısınız, yoksa mallarınız gümrükte tutulabilmektedir. Çin’den elektronik ürün tedarik etmenin kötü yönleri de yer almaktadır. Çin’den ürün getirme konusunda özellikle toplu mal alımlarında hizmetin arkasında duracak bir firmayla çalışmanız gerekmektedir.

Ürünlerinizi Yüksek Kardan Satın

Ürünleri ucuza alarak bu konuda belli bir karla satmanın en pratik yolu ürünleri Çin’deki üreticilerden satın almaktır. Çin’de sürekli olarak üretilen ürünlerin hepsi perakende dükkânlarda her anlamda aynı marka ile satılmaktadır. Drop-shipping firması yerine her anlamda Çin’deki bir toptancıyla anlaştığınız zaman bazı masrafları ortadan kaldırabilirsiniz. Çinli toptancıları çevrimiçi olarak her zaman kolaylıkla bulabilirsiniz. Çinli toptancılardan her zaman alışveriş yapabilmek için Çince bilmenize gerek kalmamaktadır. Genel olarak mutlaka orta düzey bir İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Çinden ürün getirmek için İngilizce bilen temsilcileri size yardımcı olmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir