Chrome’da Facebook Bildirimlerine Son

Çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook  belki de en büyük sosyal ağ ama kullanıcılarını aktif tutmak için çeşitli güncellemeler yapmakta.Bu güncellemelerden biri ise Facebook’un bilgisayar sürümü için oldu. Sadece Chrome tarayıcı ile yararlanılan bu güncelleme, Facebook kullanıcılarına mesaj geldiğinde bilgisayarda başka bir sayfa ya da bölümde olduğunda alt köşede bir pencere açılıyor ve mesaj içeriği ile birlikte gönderen kişi görülüyor.

facebook-mesaj
Ancak bu güncelleme herkesin hoşuna gidecek  türden değil ne yazık ki.Çünkü bilgisayarda Facebook’da gezinen ve yine bilgisayarda mesajlaşmak da olan kişi yanındaki kişiler olduğunda gizleyemez ve özel mesajlarını başkaları görebilir.
Bu durumdan rahatsızsınız ve bunu engellemek istiyorsanız işte çözüm yolu:

facebook-mesaj-kapatma

Bunun için yapmanız gerekenler şunlar :

Facebook ayarlar sekmesinden Bildirimler bölümüne girip, Site ve Mobil seçeneğinin alt kısmında bulunan “Facebook kapalıyken bile bilgisayar ekranının köşesinde bildirimleri gör.” olarak adlandırılmış seçeneği “kapalı” hale getirmek. Bu özelliği kullanmak için ise tıpkı kapatma işlemi gibi “aç” hale getirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir