Büyük boyutlu dosyanın ilacı : winrar

Bilgisayar iş yaşamının vazgeçilmezi haline geldiğinden bu yana işimizle ilgili tüm döngümüzü, her türlü işle ilgili girdimizi,çıktımızı, alış-verişimizi kaydettiğimiz programları sayesinde üzerimizden arşivleme yükünü, dosya kalabalığını  almıştır. Ancak; dosyaları gerek arşivlerken gerek e-mail ile karşı tarafa gönderirken yaşanan sıkıntılar karşısında bazen çaresiz kaldığımız olmuştur.

İşte bu gibi  durumlarda imdadımıza yetişen bir yazılımın yıllar içinde geliştirilmesiyle birlikte; winrar kelimesi hayatımıza girmiş hatta teknolojik hayatımızın bir parçası haline gelmiştir.

Pekii nedir bu winrar, ne işe yarar soruları kafamızda birer birer aklımıza gelirken; sözü fazla uzatmadan tanımlamaya ve açıklamaya geçelim.

Winrar , en temel tanımıyla dosya sıkıştırmaya yarayan ve windows işletim sistemi için tasarlanmış bir yazılımdır. Winrar ile çok büyük boyutlu dosyalar sıkıştırılarak fazla yer kaplaması engellenir. Winrar ile metin, ses, grafik ve 32- bit / 64-bit Intel uygulamalarını belli bir algoritmik sıralama sıkıştırma yazılımıdır.

Özellikle rapor gönderimi konusunda çok ihtiyaç duyulan winrar yazılımını indirmek için belli başlı siteler arasında bu alanda öncü olan www.winrar.gen.tr , winrar’ı öğretmekle kalmıyor; size hangi winrar indir linkiyle programı yüklemeniz  gerektiğini, ne amaçla kullanmanız gerektiğini ve  yazılımın hangi formatları desteklediğini ayrı ayrı açıklıyor.

İyi ki varsın winrar.gen.tr !

winrar.gen.tr iletişim bilgileri

 

 

Haritayı büyüt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir