BoraJet Artık SBK Holding Bünyesinde!

İstanbul merkezli olarak çalışan bölgesel havayolu şirketi BoraJet, giderek büyümekte ve gelişim göstermektedir. Türkiye içerisindeki birçok büyük havalimanına gerçekleştirdiği uçuşların yanında aynı zamanda Yunanistan, Fransa, Lübnan ve KKTC için de uçuşlar gerçekleştirmektedir. Türkiye’deki birçok proje v 2. Havalimanının da etkisi ile beraber birçok havayolu şirketinde bazı değişiklikler ve gelişmeler yaşandı. Borajet hava yolu şirketinin tamamı ise SBK Holding tarafından satın alındı.

Taraflara yakın olan kaynaklardan alınan bilgilere göre; Borajet’in satın alması fikri, Eylül ayında New York’ta düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı BM Genel Kurulu toplantıları sürecinde gündeme geldi. Erdoğan, dünyanın önde gelen birçok şirketin yöneticileri ile görüşmeler gerçekleştirmişti.

Tüm Hisseler SBK Holding’e Geçti

SBK Holding’in borajet hakkında yaptığı açıklamalarda, Borajet Havayolları’nın kurucusu ve tek sahibi olan Yalçın Ayaslı’ya ait olan tüm şirket hisselerinin satın alındığı ve Borajet Havayolları ve bütün iştiraklerinin sahibi olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamanın devamında ise SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran, 30 Aralık 2016 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Başkanı olarak BoraJet ailesine katıldı. Bünyesinde 12 yolcu uçağı 1 tane de iş jeti bulunan Borajet’in %100 hissesinin tamamı SBK Holding’e geçti.

3. HAVALİMANININ ETKİSİ

Borajet, Türkiye’nin önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesidir. Ancak bunun yanında bu satın ama işleminin gerçekleşmesindeki asıl nedeninin, 3. Havalimanı olduğu öğrenildi. Hürriyet gazetesinde yer alan bir haberde adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, ABD’li yetkililerin bu satın almayı yapmasındaki en temel nedenin 3. Havalimanı projesi olduğunu belirtti. ABD’lilerin bu satın almanın ardından havacılık alanında önemli bir pozisyon elde etmek istediği öğrenildi. SBK Holding, Borajet’ten önce de Biofarma İlaç ve Münir Şahin İlaç’ı satın almıştı.

BoraJet, bu değişimin ardından havacılık alanında çok daha önemli adımlar atacak ve gerçekleştireceği uçuşlar sayesinde önemli hizmetler verebilecek. Önemli Türk firmalarından biri olan ve daha da büyüme yolunda adım atan Borajet’in seferleri, biletleri, firma detayları ve daha pek çok bilgi ise borajetucak.com adresinde yer alıyor. 3. Havalimanı ile beraber çalışmalarına hız katacağının sinyallerini veren SBK Holding, Borajet’i Türkiye’nin havacılık alanındaki en bilinen firmalardan biri yapmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir