Görünüş Açısından Geçer Not Aldı

Son günlerde sıkça duyduğumuz telefon modellerinden Lumia 950 XL’dan yeni bir görsel @OnLeaks isimli Twitter hesabında yayınlandı. Cihazın ekranı ve boyutları hakkında detaylar içeren bu görsel, daha önce ortaya çıkmamıştı.

lumia590XL

Görselde yeni Lumia 950 XL modelinde 5.7 inç ekran olduğu görülüyor. Bu ekranın Quad HD yani 1440 x 2560 piksel olacağı daha önce basına yansımıştı. Modelin boyutları ise 151.9 x 78.4 x 7.8 mm olacak. Ancak kameranın olduğu yerin kalınlaştığını görebiliyoruz bu alan 9.9 mm olarak belirtilmiş. Nokia’nın Sony lensleri ile kamerada oldukça iyi işler çıkardığını biliyoruz. Dolayısıyla bu kamera çıkıntısı tasarımsal olarak bir kusur olsa da kaliteli fotoğraf ve video çekimi için iyiye işaret. Yeni Lumia 950 XL modelinde 20 MP PureView arka ve 5 MP ön kamera olması bekleniyor.

Lumia 950 XL modeli phablet kategorisinde bir cihaz olarak karşımıza çıkacak. 8 çekirdekli Snapdragon 810 işlemciden güç alacak olan modelde 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı, 3300 mAh kapasiteli batarya, kablosuz şarj desteği gibi teknik özellikler olacak. Model, Ekim ayının başında resmi olarak duyurulacak. Bakalım fiyat konusu hala meçhul…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir