Bir film buldum

Hint filmlerini sevenler açısından zengin bir film arşivi olan pek çok  online film izleme sitesi bulunuyor. İşte o sitelerden birinde gezerken, karşıma çıkan yabancı film adlarından bir tanesine rastgele tıkladım . Karşıma komedi tarzında bir hikâyesi olan ve her Hint filminde olduğu üzere zengin renk, dekor ve figürân oyuncuar eşliğinde müzikal bir film çıktı.. Hayâl dünyası geniş olan bir çocuğun gözünden anlatılan filmin giriş sahnelerinde Helen ve Truva’nın hikâyesine de yer verilmiş.

Her ne kadar Bollywood da denilen Hint sinemasının gelmiş geçmiş en iyi filminin “Avare” olduğunu düşünsem de yeni filmleri de takip etmeye çalışırım. Hintçe’nin içerdiği Türkçe kelimelerin bu kadar çok olduğunu da ilk kez altyazılı yani dublajsız olarak izlediğim bu filmde gördüm. Filmin ismi bile Türkçe desem yeridir, zira Türkçe söylenişi ile aynı şekilde söylüyorlar. Adı ” Tamasha” yani temaşa= gösteri.

Film zaten bir tiyatro oyununun sahnesiyle başlıyor daha sonra ise başroldeki Tara isimli kadının Fransa’ya gidişini konu alıyor. Filmde aralara serpiştirilen espriler de konuyu ve izleyici dikkatini canlı tutuyor. Mesela, Korsika’da herşeyini çaldıran Tara’nın telefon etmek için restaurant sahibine yalvarıp da restaurant sahibinin ingilizce bilmediğinden onu dilenci zannederek kovmasına şahit olan filmin esas oğlanının (?! ) herhalde öğrettiği şekilde, Tara’ya yaklaşıp da Hintçe birtakım kötü kelimeler söylemesi ki, kendisi iyi şeyler söylediğini sanıyor:), Türkiye’de de yabancılara oldukça sık yapılan bir şaka, öyle değil mi?

Korsika’nın muhteşem görüntüleri eşliğinde romantik bir yaz komedisi izlemek isterseniz, Temaşa isimli bu hd filmi izle mek için www.filmibizdeizle.com ‘u tıklayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir