Apple WWDC 2016’da Ne Tanıtacak?

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da San Francisco’da gerçekleşecek olan WWDC (Worldwide Developers Conference) konferansında, yeni ürünlerini ve yazılımlarını tanıtacak. Özellikle yazılım yenileme odaklı olması beklenen etkinlikte, iOS 10, macOS (OS X), WatchOS 3, tvOS 10 ve tamamen yenilenen Apple Music tanıtılacak.

MacBook cephesinden ise yenilikler gelebilir. Malum Apple bir süredir MacBook’lar üzerinde herhangi bir değişikliğe gitmiyor. Apple analisti olarak bilinen KGI, şirketin MacBook’u baştan aşağı yenileceğini söylüyor. Yeni MacBook’larda dokunmatik panelin olacağı uzun zamandır dilden dile dolaşıyor.

capture-20160613-113115

Tasarım kadar donanım da merak edilen konular arasında. iMac modellerinde iyi donanım kullanan Apple için MacBook’larda aynı cümleyi kullanmak zor. Apple, yazılım ve donanım arasında en iyi uyumu sunan firma. Artık Intel’in yeni nesil işlemcilerine MacBook’larda da yer vermeli diye düşünüyoruz.

MacBook modellerinde USB TYPE-C girişe de kesin gözüyle bakılıyor.

Güle Güle OS X, Hoşgeldin macOS!

Apple’ın isimlendirme politikasını ele aldığımızda iPhone ve iPad için kullanılan işletim sistemine iOS, Apple Watch için kullanılan işletim sistemine watchOS ve Apple TV’de kullanılan işletim sistemine tvOS adını veriyor. Bu düzeni bozan tek şey MacBook, Apple Mini ve iMac’larda kullanılan OS X işletim sistemi oluyor. Apple bu konuya da bir ayar getirmeye hazırlanıyor. Apple bilgisayarlarda işletim sisteminin adı artık macOS olacak.

Apple WWDC 2016 Konferansını Türkiye saati ile 20.00’da buradan izleyebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir