Apple ve Spotify Arasındaki Gerginlik Büyüyor!

Spotify’ın yeni güncellemesi App Store tarafından reddedildi. Bunun üzerine Spotify, Apple’ın kendi servisi olan Apple Music’in kullanımını arttırmak için yaptığını söyledi. Gerginlik büyüyor.

Spotify’ın iOS platformu için App Store’a gönderdiği güncelleme App Store yetkilileri tarafından reddedilmişti. Bunun üzerine Spotify’ın açıklaması sonrası olay iyice kızıştı. Apple ise karşılık vermekte gecikmedi.

Apple-Music-vs-Spotify

Apple Music ve Spotify arasında bir rekabet olduğu aslında gerçek. Ancak bu bir soğuk savaştı. Düne kadar taraflar birbirleri hakkında hiçbir açıklama yapmamıştı. Spotify’ın iOS kullanıcıları için yayınladığı ve öneli hataları giderecek güncelleme Apple tarafından reddedilince taraflar arasındaki gerginlik büyüdü.

Dün Spotify, Apple’ın güncellemesini kasti olarak reddettiğini iddia etmişti. Bunun üzerine Apple bugün yaptığı açıklamada, App Store’un 2009 yılından bu yana tüm uygulamalara eşit şekillerde aynı kurallar çerçevesinde davrandığını ve bu durumun Spotify’a özgü olmadığını söyledi.

Ayrıca Apple, Spotify harici bir çok müzik platformunun da App Store’da varlığını hatırlattı.

İkili arasındaki bu durumun daha da kızışarak devam edeceği söyleniyor. Bekleyip göreceğiz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir