Android O İçin Yeni Bir Özellik Sunuldu!

Google, geliştiriciler için Android O sürümünün 2. betası geçen günlerde yayınlandı. 2. betanın yayınlanmasının ardından Android O ile gelişmiş batarya tüketimi görüntüleme ve tema desteğinin geleceği ile ilgili ortaya çıkmıştı. Bugün ise Androdi 8.0 O ile beraber gelecek olan başka bir özellik kendisini gösterdi.

İOS ve Android işletim sistemlerinde bilindiği gibi bir sistem güncellemesi yapılırken işlem durdurulamıyor. Bağlı olunan Wi-Fi ağından çıkılması gerekirse, bu işlem % kaç olursa olsun iptal ediliyor ve yeniden Wi-Fi ağına bağlandığında bu işlem en baştan başlıyordu.

Android bu sorunu Android O ile beraber ortadan kaldırmayı hedefliyor. Android O ile artık OTA üzerinden indirilen sistem güncellemeleri durdurulabilecek ve istenildiği zaman başlatılabilecek. Android O güncellemesini 2017 yılı içerisinde başta Pixel ve Pixel XL modelleri olmak üzere Nexus modellerini de alacak. Daha sonra Android One kapsamında yer alan telefonlara gelecek olan güncellemenin, amiral gemisi modellerine 2018 yılında sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir