Amazon Otomobil Satacak!

Dünyanın dev online alışveriş sitesi Amazon, araba satmaya hazırlanıyor. Buzdolabından bisiklete kadar birçok alanda satış yapan dev site, nasıl araba satacak? İşte detaylar…

Amazon, milyonlarca üründen oluşan geniş yelpazesine şimdi de arabayı eklemeye hazırlanıyor. Pek çok ülkede sayısız online ürün satışı gerçekleştiren dünyanın en iyi alışveriş sistemi olan Amazon, artık internet üzerinden araba satın almak isteyenlere büyük indirimler ile araba satacak.

Araba satışı şimdilik sadece İtalya’da bulunan Amazon servisi üzerinden İtalyan vatandaşlara satılacak. Online araba satın almak isteyen İtalyan kullanıcılar şimdilik sadece İtalyan otomobil üreticisi Fiat Chrysler’ın üç modelini satın alabilecek.

01_parking_bianca_940x585

Otomobili online olarak satın alan kişiler, daha sonra bir Fiat bayisine giderek gerekli evraklarını teslim edecek. Otomobil ise yaklaşık 2 hafta içinde müşterisine teslim edilecek.

Amazon, Fiat ile yaptığı anlaşma sayesinde büyük indirimler alacak ve online satılan araçlar, mağaza fiyatından yüzde 33 daha ucuz olacak. Böylece ucuz bir otomobil almak isteyenler ve iki hafta sabır edebilenler Amazon’a alın edecek.

Online olarak satılacak modeller ise, Fiat 500, 500L ve Panda olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir