3 Kameralı iPhone Modeli Sızdı!

Son yıllarda telefonlarda birden fazla kamera teknolojisi giderek yaygınlaşmaya başladı. Öncelikle arka yüze 2 kamera eklenmesiyle başlayan bu furya, daha sonra ön kamera tarafına da sıçradı. Son zamanlarda iki tanesi önde iki tanesi arkada olmak üzere 4 kameralı akıllı cep telefonlarının olduğu da görülüyor.

Son olarak bir anda popüler hale gelen Huawei’nin Mate 20 Pro modeli, arka yüze 3 kamera eklemesiyle teknoloji şirketleri arasındaki rekabeti artırdı. Bu tür bir hamlenin Apple cephesinden geleceği de alınan bilgiler arasında yer alıyor. Apple tarafından kullanılacağı söylenen 3. kamera 12 piksel çözünürlük sunacak 6P objektifle beraber gelecek.

Alınan bilgilere göre; 3X optik, 5X de hibrit yakınlaştırma sunacak. 3 ana kameralı telefon Apple’ın en üst düzey modeli olacağı konuşuluyor.

Ayrıca Onleaks tarafından paylaşılan görselde, 2019 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone prototipleri de görüntülendi.

Bu görüntüler oldukça dikkat çekti. iPhone’un arka kamera setinin gösterildiği görselin oldukça dikkat çektiği belirtildi. Kare bir çerçeve içerisine yerleştirilmiş 3 arka kamera, birbirlerine çapraz olacak şekilde konumlandırılmış. Apple, 2019 yılı içerisinde 3 kameralı yeni iPhone modelini tanıtacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir