2018’de Youtube Reklamlarına Değişiklik Geliyor!

Dünyanın en popüler video paylaşım ve izleme platformu olan Youtube, yayıncılarına reklam gelirleri üzerinden çok güzel kazançlar sağlıyor. Ancak bazı yayıncıların bu reklamları abartması ise izleyicileri çileden çıkaracak boyuta gelebiliyor. Özellikle 30 saniye boyunca devam eden ve geçilmeye reklamlar son zamanların en büyük sorunlarından biri olarak gösteriliyor.

Youtube, bu sıkıntı hakkında bir adım atma kararını aldı. Artık yayıncılar 30 saniye uzunluğundaki reklamları videolarına ekleyemeyecekler. 30 saniyelik geçilmeyen videolar 2018 başından itibaren Youtube’da yer almayacak. Ancak bu durumda da içerik üreticilerinin nereden gelir sağlayacakları merak konusu oldu.

Youtube yaptığı açıklamalarda 2018 yılından itibaren reklam politikasında köklü bir değişikliğe gidileceğini belirtti. Bu değişikliklerin hem içerik üreticilerini hem de izleyenleri memnun edeceği belirtildi.

Youtube, ilerleyen dönemlerde reklamsız video hizmeti veren Premium üyeliği cüzi bir fiyatla dünyada kullanıma sunabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir