2016’da En Çok Sevilen Bilgisayar Oyunları

Oyun sektöründeki inanılmaz gelişim, beraberinde daha fazla çeşidi, daha iyi grafikli ve daha iyi kurgulu oyunları getirmiştir. Özellikle savaş, simülasyon, aksiyon oyunlarındaki yaratıcı senaryolar ve sanal dünya kısa sürede milyonlarca oyun severin kalbini çalmıştır. Bilgisayar oyunları, çeşitli oyun marketlerde satılmaktadır. Ücretsiz olarak indirilmesinin bu kadar yaygın olmasının sebebi ise yüksek fiyatlarıdır. Bu nedenle internet üzerinden “full oyun indirme” seçeneği sunan internet siteleri giderek artmış ve en sevilen oyunları kullanıcılarının beğenisine sunmuştur. Bu oyunlar arasından 2016 yılında en çok sevilen ve indirilen oyunlar aşağıdakilerdir:

  1. Okey Oyunu 

Okey oyunu, yediden yetmişe herkesin sevdiği klasik bir oyundur. Günlük hayattaki okeyin bilgisayar üzerinde oynanabilir halidir. Normal okeyde yer alan tüm özellikler mevcuttur. Mause yöntemiyle taşlar sürüklenerek karıştırılır, yer değiştirir veya atılabilir. Son zamanların en çok oynanan oyunları arasında bu klasik oyun da yer almaktadır.

  1. Euro Truck Simulator 2

Bu oyuna kısaca tır sürme oyunu da denmektedir. Simülator oyunlarının asıl amacı, gerçek hayatın neredeyse birebir izlenimini yaratmaktır. Bu oyun da simülator oyunları arasında bu alanda en başarılılarından bir tanesidir. Ülkemizde 2016 senesinde en çok oynanan oyunlar arasında girmiştir. Bu oyunca aracınızda bulunan yükleri Avrupa’nın çeşitli bölgelerine taşıyabiliyorsunuz.

Euro Truck Simulator 2 İndirmek İçin TIKLAYINIZ.

  1. Minecraft

Bu oyunda, oyuncular kendi dünyasını inşa edebilir ve bir nevi zeka oyunudur. Farklı dünyaları keşfetmek, gizemleri açığa çıkarmak, canavarlarla savaşmak ve kazanılan araçlarla kendi dünyanızı inşa etmek için bu oyunu tercih edebilirsiniz. Çok oyunculu olan harika bir oyundur.

  1. Need For Speed UnderGround 2

Ülkemizde uzun yıllardır en çok sevilen bilgisayar oyunları arasında araba yarışları gelmektedir. Özellikle oyun indirme alanında araba yarışlarının aşırı talep gördüğü tespit edilmiştir. NFS Undergorund 2 oyunu ile isteyenler tek başına yarışa katılabilir, isteyenler de online olarak çok oyunculuk yarışlara katılabilir.Bu yarışlarda kazanılan paralarla lüks araçlar satın alınabilir ve bu araçlar aynı zamanda modifiye de edilebilir. Ülkemizde son zamanlarda en çok tercih edilen oyunlar arasındadır.

  1. Call of Duty 2 Singleplayer

Bu oyun Türk oyuncular tarafından da çok sevilen FPS türünde bir aksiyon oyunudur. Oyunun konusu ise ikinci dünya savaşıdır. Gerçeğe yakın grafikleri ve gerçekçi oynanışı sayesinde dünya üzerinde milyonlarca insan bu oyunu oynamaktadır. Bu oyunda basit bir asker olarak çeşitli eğitimler alıyor ve giderek daha zor görevlerle karşılaşıyorsunuz.

2016 yılında en çok indirilen ve sevilen oyunlar bunlardır. Milyonlarca oyun sever, sürekli olarak çıkan yeni oyunları denemekte ve iyi olanları kendi listelerine eklemektedir. Dünya üzerinde bu sektörden para kazanan birçok insan mevcuttur. Oyunlarda kazanılan bazı silahlar internet üzerinden satılabilmekte, düzenlenen yarışmalarda iyi oyuncular ödüllendirilmektedir. Siz de oyun indirmek istiyorsanız, beğendiğiniz birçok oyunu oyunindir.site adresinden indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir