20 Yıldır Kapanmayan Oyun Konsolu

Oyun severler için bilgisayar her ne kadar önemli ise de oyun konsolların yeri bambaşkadır. Hele ki oyun konsolları konusunda çok güzel bir geçmişe sahipseniz, Bildiğiniz gibi bilgisayarlar evlerimize girmeden önce saatlerimizi atariler önünde geçirdiğimiz zamanlar olmuştu.

 

Hatta çoğu kişinin atari sevdası devam ediyor. İşte bu vazgeçememe duygusu sonucunda yirmi yıldan beri açık olan oyun konsolu görüldü. Super Famicom yani bizlerin Super Nintendo (SNES) olarak bildiği oyun konsoluna sahip olan Wanikun adlı Twitter kullanıcısı, Geride bıraktığımım günlerde paylamış olduğu bir tweet ile herkesi şaşırttı.

 

nintendo-2

Oyun konsolu ile “Umihara Kawase” adlı oyunu oynayan Wanikun , oyunu oldukça beğenmiş olmalı ki cihazın içinde var olan verilerin kaybolmamamsı adına konsolu kapatmamış dahi! SNES  gibi konsollar elektrik kesintisi yaşanmadığı sürece verileri kayıtlı tutabiliyor.  Yani anlayacağınız Wanikun 20 yıl boyunca oyuna olan sevgisinden ötürü konsolun elektriğini kesmemiş.

İstatistik verilere bakıldığında 180 bin saat boyunca oyun konsolunun açık kaldığını açıklayan Wanikun, tam bir süre olarak ile 20 yıl, 6 ay, 3 gün, 8 saat gibi müthiş bir azmi gün yüzüne çıkarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir